Smolensk-2010.pl CHCEMY PRAWDY O ZAMACHU NA PREZYDENTA

25 Apr 2010

POMOC DLA DZIECI OFIAR TRAGEDII POD SMOLEŃSKIEM

Na stronie http://serwis21.blogspot.com/
komunikat

POMOC DLA DZIECI OFIAR TRAGEDII POD SMOLEŃSKIEM
Caritas Polska uruchamia apel o pomoc dla dzieci, które zostały osierocone w wyniku katastrofy samolotu prezydenckiego. Długofalowe wsparcie dla dzieci będzie prowadzone w ramach istniejącego programu „Skrzydła” - dostosowanego do indywidualnych potrzeb rodzin.
Dzieci zostaną objęte opieką finansową, mającą na celu zapewnienie form pomocy dopasowanych do indywidualnych potrzeb rodzin. Dzieci objęte programem „Skrzydła” otrzymają kompleksową opiekę. Wsparcie, jakie otrzyma dziecko w ramach programu „Skrzydła” nie ograniczy się tylko do pomocy doraźnej.
Osoby i instytucje, które chcą wspomóc akcję pomocy dzieciom osieroconym w wyniku katastrofy samolotu prezydenckiego mogą - wysyłać SMS o treści „POMAGAM” na numer 72052 koszt 2,44 zł z VAT usługa dostępna dla użytkowników ORANGE, PLUS, ERA, PLAY
- wpłacić środki na konto: CARITAS POLSKA, ul. Skwer Kard. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa w Banku Millenium o numerze 23 1160 2202 0000 0000 7442 8102 z dopiskiem DZIECI
(informacja za www.pis.org.pl)

W tę pomoc włączył się także szkocki pianista polskiego pochodzenia Simon Nieminski z Edynburga.
Swój koncert w Katedrze St. Mary's Cathedral w Edynburgu zadedykował pamięci przodków oddając im hołd w postaci kilku utworów z repertuaru Chopina, a zebrane po koncercie datki słuchaczy wzbogaciły konto Caritas Skrzydła.

Simon Niemiński, rozpoczął koncert swój od przywitania się z przybyłymi i na początku zaraz zastrzegł, że nie mówi po polsku choć ojciec jego był Polakiem, żołnierzem, który po II Wojnie Światowej został w Anglii i tutaj się zadomowił.

Simon Niemiński na codzień jest organistą w katedrze oraz prowadzi chór.


Zaraz spróbuję tu wsadzić filmik nagrany w katedrze.

Na stronie http://www.myspace.com/nieminski znajdziesz więcej informacji.

He is currently Organist of St Mary’s Metropolitan Cathedral, Edinburgh and has many years’ experience of the cathedral music tradition. He was previously Organist and Master of the Music at St Mary’s Episcopal Cathedral in Edinburgh, where he directed the choir in daily choral services, concerts, recordings and broadcasts. He has also conducted the Edinburgh Royal Choral Union in concert at the Usher Hall and played organ in the Royal Scottish National Orchestra.

No comments:

Post a Comment

Z powodu niechcianego spamu,
aby skomentować,
trzeba sie zalogowac