Smolensk-2010.pl CHCEMY PRAWDY O ZAMACHU NA PREZYDENTA

29 Jun 2010

Komunikat Ministerstwa Prawdy nr 19: Wymiany (18.06.2010)

Natrafiłem na wspaniałą serię filmów z Ministerstwa Prawdy.
POlecam wszystkie, znajdziesz je na youtube, na koncu tego filmiku sie wyswietlą, tylko kliknij. Nie pożałujesz.
Wklejam tu cały komentarz do tego filmiku, ale polecam pozostałe.
Zobacz też serię autorytetów Platformy.

Wymiany młodzieżowe ze Związkiem Radzieckim - oto co proponuje Marszałek Komorowski młodym ludziom pragnącym wyjechać z kraju. Taki jest program Partii wychodzący naprzeciw wyzwaniom jakie stawia przed nami nowa epoka.

Mające blisko trzywiekową tradycję wymiany młodzieżowe ze Związkiem Radzieckim pozwolą powrócić do czasów kiedy stosunki wzajemne narodów polskiego i rosyjskiego były wzorcowe. Oparte na na wzajemnym zaufaniu oraz szacunku.

Ogromną popularnością cieszyły się wymiany zwłaszcza w wieku XIX i XX. Tylko w czterech latach 1831, 1864, 1940 i 1945 skorzystały z nich miliony Polaków. Kołyma, Workuta, Norylsk, Krasnojarsk, Irkuck, Omsk, Donbas, Kazachstan - to miejsca doskonale znane pokoleniom polskiej młodzieży. Ale wymiany to nie tylko okazja do poznania radzieckiej kultury i obyczajów, to również ogromne doświadczenie zawodowe jakiego można nabyć podczas różnego rodzaju obozów pracy. To dzięki nim Polska jest dziś potęgą przemysłu wydobywczego. 300% normy? To pestka dla górnika lub drwala, który wrócił z wymiany.

Z wymian korzystała również młodzież radziecka. W latach 40-tych ubiegłego wieku miliony młodych Rosjan odwiedziło nasz kraj. Wyjazdy te sprzyjały zbliżeniu między naszymi narodami, szczególnie zaś z polskimi dziewczętami, które cieszyły się ogromnym powodzeniem radzieckich bojców. Była to również okazja do zaopatrzenia się w różnego rodzaju pamiątki - rowery oraz zegarki. To były czasy! Przyjaźń kwitła a demokracja odnosiła kolejne zwycięstwa!

No comments:

Post a Comment

Z powodu niechcianego spamu,
aby skomentować,
trzeba sie zalogowac