Smolensk-2010.pl CHCEMY PRAWDY O ZAMACHU NA PREZYDENTA

8 Sep 2012

Paul Mc Cartney, Legia Honorowa, 70 latPaul McCartney, słynny Beatles i jeden z najbardziej znanych muzyków na świecie, został odznaczony najwyższym wyróżnieniem państwowym Francji, Legią Honorową. 8 września na specjalnej ceremonii, odznaczenie wręczy piosenkarzowi prezydent Francois Holland.

Stworzony przez Napoleona Bonaparte order jest uhonorowaniem wyjątkowej służby społecznej i oddania dla kultury i sztuki. Paul McCartney dołączy między innymi do Clinta Eastwooda i Lizy Minelli, a także Quincy'ego Jonesa, którzy również otrzymali Legię Honorową.

Uroczystość nadania orderu zorganizowana zostanie 8 września w Pałacu Elizejskim w Paryżu i już wiadomo, że będzie to bardzo prestiżowe wydarzenie.

Kończący w tym roku 70 lat McCartney został doceniony za swoją wieloletnią działalność na rzecz muzyki, a przede wszystkim za trwająca wciąż wspaniałą karierę, mimo rozwiązania zespołu w latach 70.

W 2009 roku odznaczenie Legii Honorowej otrzymał również John Galliano, ale w związku z jego skandalicznym antysemickim zachowaniem w zeszłym roku Nicholas Sarkozy odebrał mu zaszczyt posiadania orderu.

Zrodlo:
http://platine.pl/paul-mccartney-odznaczony-legia-honorowa-0-1153733.html

No comments:

Post a Comment

Z powodu niechcianego spamu,
aby skomentować,
trzeba sie zalogowac