Smolensk-2010.pl CHCEMY PRAWDY O ZAMACHU NA PREZYDENTA

9 Apr 2009

O co tu chodzi?

Znalazłem tę informację na blogu ks. Tadeusza Isakowicza - Zaleskiego.
Spieszę zatem się podzielić tą wiadomością, abyśmy mogli wspólnie zastanowić się  o co w tym chodzi? Nie dość, że bez stosownych zezwoleń stawia się pomniki siepaczom spod znaku Stepana Bandery, to jeszcze KUL ma uhonorować Juszczenkę, który  przywraca do łask zbrodniarzy OUN-UPA. Przyznam, że nie rozumiem tego, nie wiem w jakim kierunku to zmierza, szczególnie że to KUL, co do którego nie było w zasadzie dotychczas zastrzeżeń. Mało tego, rokrocznie przecież na św. Szczepana zbieramy ofiarę na jego rzecz. Teraz to się chyba skończy.

cytuję:
Juszczenko doktorem honoris causa KUL
 
Gloryfikator zbrodniarzy z OUN-UPA ma 1 lipca br. otrzymać najwyższe zaszczyty od ... Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jest to wiadomość szokująca, zwłaszcza dla rodzin pomordowanych Polaków, Żydów i Ormian. Owe niewinne ofiary do dnia dzisiejszego nie mają swoich grobów. Z kolei zaś prezydent Ukrainy wręcza ordery mordercom oraz zapewnia im nie tylko nietykalność, ale i walczy o ich prawa "kombatanckie". Trzeba więc wielkiej hipokryzji ze strony władz KUL, aby wpaść na taki pomysł jak doktorat honoris causa dla takiego człowieka. A może doktoraty także dla Erici Steinbach i Aleksandra Łukaszenki?

Rodziny pomordowanych będa protestować przeciwko temu. Już 16 kwietnia w czasie uroczystości kresowych, które o godz. 16.00 odbędą się w Sali Kościuszkowskiej w Centrum Współpracy Polska-Wschód przy ul. Marszałkowskiej 115 (wejście od ul. Przechodniej), będa zbierane podpisy pod otwartym listem protestacyjnym. (...)

całość na stronie:
Do tematu wrócimy po świętach, na interwencję czytelniczki z Wrocławia, która protestuje przeciwko poruszaniu takich tematów przed Świętami Wielkanocnymi.

No comments:

Post a Comment

Z powodu niechcianego spamu,
aby skomentować,
trzeba sie zalogowac