Smolensk-2010.pl CHCEMY PRAWDY O ZAMACHU NA PREZYDENTA

23 Oct 2012

Kolejna rocznica bestialskiego morderstwa ks. Jerzego Popieluszki


Mija kolejna rocznica meczenskiej smierci ks.Jerzego.  Jak wynika z dokumentow zebranych po latach od procesu torunskiego,  byl farsa przygotowana na zyczenie gen Kiszczaka, ktory nota bene, nie poniesie juz nigdy zadnej kary za swe zbrodnie, ze wzgledu na stan zdrowia.
Ponizej fragment wstepny duzego artykulu o sprawie ks. Popieluszki umieszczonego na portalu http://gazetawarszawska.com/2012/10/21/emka-by-zabojstwo-ks-jerzego-popieluszki-nie-zostalo-wyjasnione/

ktory polecam rowniez jesli chcesz wiedziec wszystko co sie dzieje w sprawie tzw katastrofy smolenskiej, tam znajdziesz informacje, ktore zakloca ci spokoj ogniska domowego. Zatem jesli wolisz siedziec w kapciach z pilotem przed telewizorem, to lepiej tam nie wchodz!

Oto tylko poczatkowe akapity tego materialu, reszte znajdziesz pod podanym wyzej linkiem.


Wciąż istnieje potężna presja, by zabójstwo ks. Jerzego Popiełuszki nie zostało wyjaśnione. Doświadczyli jej prokurator Andrzej Witkowski, dziennikarz Wojciech Sumliński i Leszek Pietrzak, biegły w postępowaniu prowadzonym w sprawie zabójstwa przez lubelski IPN.Podczas rewizji u Wojciecha Sumlińskiego 15 maja 2008 roku (w sprawie afery marszałkowej) ABW zabrało dokumenty związane z zabójstwem księdza.
W wypowiedzi dla regionalnego Radia Podlasie, Sumliński powiedział: „w mieszkaniu zarekwirowano trzy tysiące tajnych, poufnych i niejawnych dokumentów. Były to dokumenty dotyczące sprawy ks. Popiełuszki, którą zajmuję się od kilku lat.”
Leszek Pietrzak jest bezpośrednio związany ze śledztwem w sprawie zabójstwa ks. Jerzego, bo uczestniczył jako biegły w postępowaniu prowadzonym przez lubelski IPN. 17 października 2007 roku opublikował w gazecie „Polska” obszerny artykuł, w którym podzielił się wiedzą na temat tego śledztwa.
„Bezpieka chciała torturami zmusić ks. Popiełuszkę do współpracy. Kapłan zginął, bo nie chciał zostać tajnym współpracownikiem SB” – napisał w artykule. Ujawnił też, że -politycznie i prawnie za śmierć ks. Jerzego odpowiadają gen. Wojciech Jaruzelski, ówczesny szef państwa, i gen. Czesław Kiszczak oraz przypomniał o złowrogiej roli oddziału Wojskowych Służb Wewnętrznych, które śledziły kpt. Grzegorza Piotrowskiego.

Wojciech Sumliński w programie Jerzego Zalewskiego „Pod prąd”opowiada o okolicznościach śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Prezydent śp. Lech Kaczyński: Nie wiemy dzisiaj, kto był rzeczywistym sprawcą jego śmierci. Znamy bezpośrednich wykonawców, ich bezpośrednich przełożonych, ale nikt nie jest na tyle naiwny, by wierzyć, że o sprawie zadecydowano na poziomie wicedyrektora departamentu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Może po wielu latach cała prawda się ujawni, na ukaranie sprawców będzie wtedy za późno. zobacz >Przemówienie Prezydenta wygłoszone 19 października 2009 roku, w 25. rocznicę męczeńskiej śmierci Ks. Jerzego

No comments:

Post a Comment

Z powodu niechcianego spamu,
aby skomentować,
trzeba sie zalogowac