Smolensk-2010.pl CHCEMY PRAWDY O ZAMACHU NA PREZYDENTA

5 Apr 2011

Instytut Studiów Strategicznych - dziecko Klicha

Jak podaje wikipedia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Instytut_Studi%C3%B3w_Strategicznych
to małżonka Klicha prowadzi ISS po tym jak on sam został Ministrem Obrony Narodowej. On sam zaś śpi snem sprawiedliwego, pomimo że za jego kadencji, dokonuje sie zagłada najwyższej rangi oficerów naszego wojska. Stało się to po raz pierwszy w katastrofie w Mirosławcu i ponownie w Smoleńsku. Gdyby Klich był człowiekiem honoru, to juz po pierwszej katastrofie podał by siędo dymisji a po drugiej powinien strzelić sobie w łeb. Ale jeśli się spojrzy na listę darczyńców ISS, to wszystko zaczyna być jasne. Także tematyka dwóch pierwszych publikacji daje pełne światło, kto za nim stoi.


Oto wpis z Wikipedii


Instytut Studiów Strategicznych (ISS), Fundacja Instytut Studiów Strategicznych, polska organizacja pozarządowa z siedzibą w Krakowie założona w 1993 przez Bogdana Klicha, Uniwersytet Jagielloński i Akademię Ekonomiczną w Krakowie pod nazwą Międzynarodowe Centrum Rozwoju Demokracji; od 2001 działa pod obecną nazwą.
Od 2008 Prezesem Zarządu ISS jest Anna Szymańska-Klich, która zastąpiła na tym stanowisku Bogdana Klicha, po objęciu przez niego stanowiska Ministra Obrony.
W 2006 ISS przyznał nagrodę Semper in altum Leszkowi Balcerowiczowi. W Radzie Honorowej Instytutu zasiadają m.in. Andrzej Olechowski, Zbigniew Brzeziński i Valéry Giscard d'Estaing[1].
Wśród sponsorów Instytutu znajdują się m.in. German Marshall Fund, Fundacja im. Friedricha Naumanna, Fundacja im. Friedricha Eberta, Fundacja im. Stefana Batorego oraz banki BPH i Millennium. W 2007 łączna wartość dotacji wyniosła około 1 650 tys. złotych[2].
ISS prowadzi działalność doradczą i szkoleniową w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich oraz wydawniczą, ostatnie dwie publikacje dotyczyły losów Żydów i Polaków w okresie Holokaustu.


Polecam również artykuł Stanisława Krajskiego o alkoholizmie Tuska na stronie:
http://www.obnie.info/tusk_alkoholizm.htm
w którym autor także ukazuje bliżej rolę Klicha, Olechowskiego, Brzezińskiego w POlsce POokrągłostolowej.

No comments:

Post a Comment

Z powodu niechcianego spamu,
aby skomentować,
trzeba sie zalogowac