Smolensk-2010.pl CHCEMY PRAWDY O ZAMACHU NA PREZYDENTA

13 Nov 2012

GOLD MEDAL Gloria Artis dla Richarda Demarco

na stronie http://www.rp.pl/artykul/943473.html
informacja o wspanialym wydarzeniu, wspanialym szczegolnie da nas Polakow w Szkocji.
Richard Demarco, ambasador Polski i polskosci, zostal odznaczony przez ministra kultury Zdrojewskiego medalem Gloria Artis. 
To wielkie wyroznienie dla Demarco. 

Chcialoby sie powiedziec, ze Richard Demarco zrobil dla polskiej kultury na swiecie wiecej niz aktualny minister kultury. I to jest prawda. W ciagu 40 lat sprowadzil do Szkocji ponad 600 artystow z Polski.

Oto fragment tekstu z rzepy, a potem adres wywiadu dla POlskiej Telewizji, i tu polecenie, nakaz, ROZKAZ! 
WSZYSCY TO POWINNI ZOBACZYC!!! 
Po tekscie z RP link do wywiadu w TVP.
Polecam goraco!!! 


Szkocki artysta i animator kultury Richard Demarco został uhonorowany przez ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego złotym medalem Gloria Artis.

- Jest pan człowiekiem-instytucją - mówił minister dziękując Demarco za lata działalności na rzecz polskiej kultury.

Minister Zdrojewski udekorował Demarco medalem w środę, w gmachu resortu.

Richard Demarco, nazywany często "ambasadorem polskiej kultury", jest malarzem akwarelistą, rysownikiem i grafikiem oraz jednym z najbardziej znanych miłośników sztuki współczesnej. Zorganizował setki wystaw sztuk plastycznych i prezentacji sztuk teatralnych. Od lat propaguje sztukę na międzynarodowych festiwalach w Edynburgu. To z jego inicjatywy reżyser Paweł Passini z zespołem stworzył i pokazał na tegorocznym Edinburgh Festival Fringe spektakl pt. "Kukła. Księga blasku", w którym pojawiają się odwołania do m.in. "Dziadów" Adama Mickiewicza i teatru Tadeusza Kantora.

"Jest Pan człowiekiem-instytucją, organizatorem wszelkich możliwych przedsięwzięć artystycznych, promotorem wielu postaci, także Polaków - Tadeusza Kantora czy Magdaleny Abakanowicz. Dla mnie bardzo cenne jest to, że przykłada pan wielką wagę do edukacyjnych funkcji kultury. Nieustannie pamięta pan o młodych, o konieczności inwestowania w ich rozwój. Chcę też panu podziękować za to, że jest pan wymagający, bo dzięki temu jakość życia artystycznego rośnie. Ten medal wręczam w imieniu własnym, ale również tych, którzy od otrzymali od pana opiekę, wiedzę i profesjonalizm" - mówił Bogdan Zdrojewski.TVP
OGLADAJ!
http://www.tvp.pl/vod/audycje/publicystyka/prawde-mowiac/wideo/richard-demarco-10112012/8865540

No comments:

Post a Comment

Z powodu niechcianego spamu,
aby skomentować,
trzeba sie zalogowac