Smolensk-2010.pl CHCEMY PRAWDY O ZAMACHU NA PREZYDENTA

24 Apr 2012

Wraca stare


ZApraszam serdecznie na strone Staszka Żdżuja, opolskiego artysty malarza,
http://stanislawzdzuj.wordpress.com ,
ktory pokazuje swoje fascynacje pracami wykładowców wrocławskiej ASP i poznańskiej PWSP. Tutaj plakat inwentyczny Lexa Drewińskiego.
Reszta ana stronie
http://stanislawzdzuj.wordpress.com/plakat-inwentyczny/


“….Pojawienie się Lexa Drewinskiego na arenie projektowania graficznego zmieniło te dziedziny twórczości. Artysta odrzucił powszechnie w tym czasie stosowane środki wyrazu, wywodzące się z tzw. sztuk czystych na rzecz środków pochodzących z tradycji projektowych. Dzisiaj wydaje się to oczywiste, ponieważ robią tak rzesze jego naśladowców, ale w latach osiemdziesiątych, kiedy zaczynał, była to prawdziwa rewolucja.
Lex Drewinski używa powszechnie znanych i zrozumiałych znaków graficznych, które pochodzą z systemów znaków z przestrzeni publicznej – znaków, z którymi współczesny człowiek musi się zetknąć. To daje jego sztuce siłę i zdolność porozumiewania się z odbiorcą.
Drewinski zdemokratyzował sztukę projektowania graficznego poprzez uczynienie jej dostępną dla każdego odbiorcy, niezależnie od języka, jakiego używa, miejsca, z którego pochodzi, czy tradycji kulturowej, z którą się utożsamia.
Fenomen twórczości Drewinskiego polega nie tylko na zmianie środków w projektowaniu graficznym, ale twórczym ich wykorzystaniu i rozwijaniu. Nie byłoby tego fenomenu bez jego talentu i niezwykłej aktywności. Jednoznaczność, pomysłowość i prostota jego prac harmonijnie współgra z filozoficznymi, społecznymi i politycznymi tematami, które najchętniej porusza.
Lex Drewinski należy do najwybitniejszych współczesnych twórców pro­jektowania graficznego na świecie. Jego twórczość jest zrozumiała w całym cywilizowanym świecie, o czym świadczy około 150 nagród w najważniejszych międzynarodowych konkursach i wystawach.”
prof. Władysław Pluta

No comments:

Post a Comment

Z powodu niechcianego spamu,
aby skomentować,
trzeba sie zalogowac