Smolensk-2010.pl CHCEMY PRAWDY O ZAMACHU NA PREZYDENTA

19 Oct 2009

25 lat temu siepacze Kiszczaka porwali ks Jerzego

Dokladnie dzisiaj mija 25 lat od pierwszego komunikatu o porwaniu ks. Jerzego Popiełuszki w miejscowości Przysiek koło Torunia.


Modlitwa o Beatyfikację Sługi Bożego Ks. Jerzego Popiełuszki.


Panie Jezu Chryste, którego Sługa Boży Jerzy, kapłan i męczennik, obrał Ciebie wobec świata jako swego Pana i Króla, dając przykład swej heroicznej miłości Boga, Kościoła, kapłaństwa i Ojczyzny, spraw prosimy, byśmy pomni na Twe słowa: "wszystko co uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, mnieście uczynili" - służyli Tobie, jako naszemu Królowi w bliźnich naszych, aż do męczeństwa wzgardzonej naszej miłości, bo Ty nią nigdy nie pogardzisz, ale ją uświęcisz.
Wysłuchaj modlitwy nasze i wynieś na ołtarze wiernego Sługę Twego ks. Jerzego, aby znak jego zwycięstwa nad złośliwym wrogiem, stał się dla nas umocnieniem w walce z własnymi słabościami. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.
Amen."Zło dobrem zwyciężaj..." - powiedział w ostatnim kazaniu ksiądz Jerzy...
Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich (J 15, 13).

Męczeńska śmierć Sługi Bożego księdza Jerzego Popiełuszki to szczyt kapłaństwa i chrześcijaństwa. On wiedział, z kim ma do czynienia i co może Go spotkać, a mimo to nie odstąpił od obranego programu, którego dewizą było Pawłowe "zło dobrem zwyciężaj".

Skąd czerpał odwagę i siłę?
Z Ewangelii, Eucharystii, posługi kapłańskiej.

W Jego osobie jak w soczewce skupiło się wiele cech charakterystycznych dla ludzi, którzy obrali najlepszą cząstkę w oddaniu swojego życia Bogu. Wiele o księdzu Jerzym mówi się i wspomina, a wszystko jest istotne, bo pozwala na ciągłe odkrywanie przez następne pokolenia człowieka niezłomnego, dobrego i wiernego aż do śmierci.
Ksiądz Jerzy był po pierwsze obrońcą życia; bronił poczętych dzieci, robotników złaknionych sprawiedliwości, chorych, cierpiących niedostatek materialny i moralny, a w szczególny sposób swoich oprawców, przedstawicieli totalitarnego systemu, którzy wskutek owoców śmierci księdza ostatecznie musieli skapitulować, pomimo że na pozór odnieśli zamierzony "sukces", ale nie wzięli pod uwagę najistotniejszej prawdy, że ziarno, aby wydało plon, musi obumrzeć. (...)

Całość tutaj.

Order Orła Białego dla ks. Jerzego

Prezydent Lech Kaczyński odznaczył pośmiertnie Sługę Bożego ks. Jerzego Popiełuszkę Orderem Orła Białego. Wręczenie tego najwyższego i najstarszego odznaczenia rodzinie męczennika ma nastąpić dzisiaj, dokładnie w 25. rocznicę zamordowania go przez funkcjonariuszy Departamentu IV MSW. 

W całym kraju od kilku dni odbywają się różne uroczystości upamiętniające bohaterskiego duszpasterza ludzi pracy. Wczoraj została odprawiona uroczysta Msza św. na włocławskiej tamie, niedaleko miejsca, z którego wyłowione zostało ciało kapłana. Dziś centralnym uroczystościom rocznicowym przy grobie ks. Jerzego na warszawskim Żoliborzu przewodniczyć będzie o godz. 18.00 ks. abp Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.
Mszę św. z parafii pw. Świętego Stanisława Kostki transmitować będą jedynie Radio Maryja i Telewizja Trwam.

No comments:

Post a Comment

Z powodu niechcianego spamu,
aby skomentować,
trzeba sie zalogowac