Smolensk-2010.pl CHCEMY PRAWDY O ZAMACHU NA PREZYDENTA

6 Jul 2009

Największa niespodzianka Banksy'ego


Od polowy czerwca Muzeum w Bristolu przeżywa oblężenie jakiego jeszcze nigdy nie zaznało. Do ostatniej chwili przed otwarciem, nikt z szeregowych pracowników Muzeum nie wiedział, kto i co będzie wystawiał. Utrzymana w największej tajemnicy wystawa artysty urodzonego okolo 1974 roku w okolicy Bristolu, znanego pod pseudonimem Banksy, przeszla najśmielsze oczekiwania. Tłumy zwiedzających stoją po kilka godzin aby dostać się do wnętrza Bristol City Museum and Art Gallery. Wstęp bezpłatny, wystawa potrwa do końca sierpnia.

Banksy znany jest z nietuzinkowych produkcji graffiti i instalacji, wykonywanych po to aby nam dać do myślenia gdzie zmierza ludzkość, zastanowić się do czego prowadzi cywilizacja.
Biały królik w klatce poprawiający swoj makijaż w lusterku, panierowane paluszki rybne pływające sobie w akwarium, namalowana dziura w murze okalającym Betlejem...


Tutaj znajdziesz krotki filmik reklamujący tę wystawę w Bristolu. Jeśli znajdziesz czas, to pamiętaj - warto!
http://www.banksy.co.uk/index2.html

Sam Banksy pojawia się czasem na wystawie, ale zawsze incognito, nikt nie wie nawet jak wygląda i kiedy znowu przyjdzie, ot, taki image.

No comments:

Post a Comment

Z powodu niechcianego spamu,
aby skomentować,
trzeba sie zalogowac