Smolensk-2010.pl CHCEMY PRAWDY O ZAMACHU NA PREZYDENTA

21 May 2009


W poczytnym tygodniku "Strzelec Opolski"  http://strzelecopolski.pl/spieprzajcie-nie-tylko-dziady ukazał się felieton Karola Cebuli "Spieprzajcie, nie tylko dziady!" do którego chciałbym się odnieść.

Ni z gruszki ni z pietruszki, nawiazując do wystąpienia kogokolwiek, Pan Redaktor szuka sposobu, aby przyłożyc łatkę prezydentowi RP i skrytykować rządy PiS-u. Szkoda, że nie dokopywał poprzednim prezydentom za rzeczywiste a nie urojone wady - pijakowi, oszustowi podatkowemu, kłamcy pseudomagistrowi itd, szkoda mi czasu na dalsze przypominanie jego chorych goleni, wsiadania przez bagażnik do auta, szyderstwo wraz z Siwcem z papieża Jana Pawła II, skandalicznego zachowania na cmentarzu katyńskim, etc, etc, czy pomroczności jasnej poprzedniego "Bolka". 

Słowa "Spieprzaj dziadu" wypowiedziane zostały nie przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, a kandydata na prezydenta Warszawy, profesora Lecha Kaczyńskiego kilka lat wczesniej, zanim prezydentem RP został. W kontekście napastliwych zaczepek Lecha Kaczyńskiego przez ludzi, którzy już swoją odpowiedź dostali, a wobec bezczelnego atakowania, profesor Lech Kaczyński, miał prawo w te słowa się odezwać. O czym informuje m.in. Wikipedia. 

Z pierwszego akapitu tekstu Pana Redaktora w Strzelcu Opolskim wynika co innego, a mianowicie, że to członkowie aktualnego rządu wyzywają się tymi niecenzuralnymi słowy, ale Pan Karol znajduje pretekst, by skrytykować prezydenta RP, że się w tej sprawie nie wypowiada. 
No, jeszcze tego brakuje, żeby Pałac Prezydencki wypowiadał się w sprawie każdej wypowiedzi członków rządu. Tego rządu, który poza szukaniem pretekstu, aby przywalić poprzedniej ekipie i jak ponownie oszukać wyborców, aby wybrali ich na następną kadencję, na dobrą sprawę nic dobrego dla Narodu jeszcze nie zrobił.
I oczywiście wniosek z tego taki, że wszystkiemu, co się od półtora roku w Polsce, gdy świeci słońce Peru, dzieje lub nie dzieje, to tak czy owak, winne są kaczory, prawda Panie Karolu?

Dla porządku i przypomnienia, oto tekst z Wikipedii:
Spieprzaj, dziadu! – słowa wypowiedziane przez Lecha Kaczyńskiego tuż po spotkaniu wyborczym na warszawskiej Pradze Północ w 2002 (przed 2. turą wyborów prezydenta miasta stołecznego Warszawy). Pełna wersja wypowiedzi ówczesnego kandydata na prezydenta m.st. Warszawy brzmiała: "Panie, spieprzaj Pan! Spieprzaj, dziadu!" ("Rzeczpospolita", 5 listopada 2002).

Słowa "spieprzaj, dziadu" zostały wypowiedziane przy wsiadaniu do samochodu i zakończyły kilkukrotne próby uciszenia uczestnika spotkania, który po jego zakończeniu zarzucał Lechowi Kaczyńskiemu, że politycy uciekają z partii do partii "jak szczury". W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" w dwa dni po zajściu Lech Kaczyński wyjaśniał:

Polityk też ma prawo do obrony godności. Pierwszą serię obelg wytrzymałem, dopiero przy drugiej powiedziałem twardo, ale jak na praską ulicę łagodnie, żeby sobie poszedł[1].

Część mediów oraz polityków komentujących to zajście opisywała je tak, jakby Kaczyński bez przyczyny zaatakował "bezbronnego wyborcę" – (B. Socha, Samoobrona), "mężczyzn z reklamówkami" (IDG), "kilku jegomościów z plastikowymi reklamówkami"[2] ("Gazeta Wyborcza") czy też "pijaczka, który zadawał mu nachalnie jakieś pytania"[3].

4 comments:

 1. No właśnie to mi się podoba ..dobrze ,trafnie i z wyczuciem tematu odparowałeś na żenująco nisko ...walający się komentarz redaktorka ..z miejscowej gazetki , której jedynym celem jak na razie jest zaistnienie w mediach ..
  Może sobie wycierać gębę ale własną rodzinką od naszego prezydenta RP ..trzy stajania w bok ..

  ReplyDelete
 2. dodam andruchowi dla wyjasnienia, ze Pan Karol Cebula jest zasluzonym obywatelem Strzelec Opolskich, od kilkudziesieciu lat prowadzi tam biznes na skale europejska, jest radnym, i wlascicielem tygodnika Strzelec Opolski, w ktorym przed kilku laty mialem przyjemnosc zamiescic kilka tekstow

  ReplyDelete
 3. Tym bardziej winno się wymagać od tak "światowego" biznesmena choć skrawka poczucia przyzwoitości i póki co ..plucie na majestat RP w osobie Prezydenta RP jest nie na miejscu ..

  Nie tak dawno próbowano pozbyć się godła państwowego z któregoś z budynków należących do Magistratu i o ile mnie pamięć nie myli było to właśnie w Strzelcach Opolskich ..Pewnie tak im było spieszno do UNI ..a może do faterlandu ...

  Jestem ciekaw czy wówczas szanowny obywatel red. Karol Cebula był łaskaw wyrazić również swoje oburzenie ..????

  Pozostawim to pytanie otwartym ...

  ReplyDelete
 4. no tak, faktycznie tak bylo, sprawdze jak sie wtedy notable zachowali.Dam znac...

  ReplyDelete

Z powodu niechcianego spamu,
aby skomentować,
trzeba sie zalogowac