Smolensk-2010.pl CHCEMY PRAWDY O ZAMACHU NA PREZYDENTA

19 Mar 2012

Tusk i Komorowski lekceważą Katyń

W dzisiejszej Gazecie Polskiej Codziennie miedzy innymi:


„To było 70 lat temu. Zabijano ich – wcześniej skrępowanych – strzałem w tył głowy. Tak by krwi było mało. Później – ciągle z orłami na guzikach mundurów – kładziono w głębokich dołach. Tu, w Katyniu, takich śmierci było cztery tysiące czterysta. W Katyniu, Charkowie, Twerze, Kijowie, Chersoniu oraz w Mińsku – razem 21 768" 
– tymi słowami zaczyna się niewypowiedziane przemówienie śp. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, przygotowane na 70. rocznicę mordu katyńskiego.

Jak ujawniła w marcu zeszłego roku „Gazeta Polska", w związku z uroczystościami Biuro Bezpieczeństwa Narodowego pod kierownictwem śp. Aleksandra Szczygły przygotowało dla prezydenta specjalny dokument pt. „Ludobójstwo katyńskie w polityce władz sowieckich i rosyjskich, lata 1943–2009".

„Brak realnych działań strony rosyjskiej w kwestii ludobójstwa katyńskiego, a w szczególności dalsze negowanie postulatów strony polskiej przez władze Federacji Rosyjskiej mogą doprowadzić do sytuacji, w której Polska będzie zmuszona do postawienia sprawy zbrodni katyńskiej na forum ONZ-etu i przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości w Hadze" – czytamy we fragmencie dokumentu, którego publikacji zabronił w maju 2010 r. obecny szef BBN gen. Stanisław Koziej.
– W wymiarze realnym ze strony rosyjskiej od dwóch lat nic się nie wydarzyło. Rezygnacja z polskich postulatów jest de facto utratą części naszej suwerenności – mówi „Codziennej" jeden z autorów dokumentu. – Polskie państwo całkowicie wycofało się ze sprawy Katynia – dodaje.


Całość na stronie:
http://niezalezna.pl/25429-prezydent-i-premier-lekcewaza-katyn 

Zapraszam.


No comments:

Post a Comment

Z powodu niechcianego spamu,
aby skomentować,
trzeba sie zalogowac